‹ Blog

Zajímavosti nejen o plazmě

04. 01. 2017

Můžeme si odečíst dárcovství krevní plasmy z daní?

Věděli jste, že je možné si darování krevní plazmy odečíst z daní? Tato možnost je ale určena pouze bezpříspěvkovým dárcům.

Číst článek
13. 12. 2016

Jaké nabízíme dárcům výhody?

Za jejich rozhodnutí zachraňovat lidské životy darováním krevní plazmy si velice vážíme všech našich dárců. Proto jako kompenzaci za nepohodlí a čas, který odběrem strávíte, pro Vás máme připraveny následující stálé i mimořádné benefity.

Číst článek
08. 12. 2016

Kde a komu moje krevní plasma pomůže?

Krevní plasmu nelze vyrobit synteticky, přitom je nenahraditelná pro výrobu životně důležitých léčiv. Pro tisíce dětských i dospělých pacientů nejenom se vzácnými onemocněními jsou totiž léky vyráběné z plasmy jedinou možnou léčbou.

Číst článek
22. 11. 2016

Co se děje s krevní plazmou po odběru

Darování krevní plazmy je bezesporu skvělý čin. Dárci krevní plazmy, kteří ji darují opakovaně, již detaily znají, ale pro ty, kteří tak činí poprvé, uvádíme několik důležitých informací, které se jim jistě mohou hodit.

Číst článek
15. 11. 2016

Jak se chovat před odběrem krevní plazmy

Pokud jste se rozhodli darovat krevní plazmu, děláte dobrou věc. Tato tekutina totiž doslova zachraňuje lidské životy – využívá se především pro léčbu pacientů s těžkými popáleninami, jaterním či ledvinovým selháním a zdravotníci se bez ní neobejdou ani v případech léčby těžkých zánětlivých…

Číst článek
03. 11. 2016

Jak probíhá registrace nového dárce?

Rozhodli jste se pro darování krevní plasmy a přemýšlíte, čím začít? Nevíte, jaká jsou kritéria každého jednotlivého dárce a co Vás při registraci čeká? Dnes se na to společně podíváme.

Číst článek
25. 10. 2016

Kde najdete dárcovská centra krevní plasmy v Praze?

Pokud jste se rozhodli darovat krevní plasmu, pojďte se s námi podívat, jak se do našich dárcovských center dostanete.

Číst článek
1 2 3 4

Napište nám

Zavřít

Prosím čekejte, načítám formulář ...